Одним із наймальовничіших та найколоритніших міст України по праву вважають столицю Західної України – місто Львів. Мандрівники люблять у цьому місці все: починаючи з затишних вуличок, з гарними будинками, закінчуючи гостинними вуличками та доброзичливими офіціантами в не менш оригінальних кафе. Навіть один день, проведений у легендарному місті Лева, може подарувати яскраві емоції та залишити незабутні враження.

Ми пропонуємо вам один із найцікавіших та наймальовничіших маршрутів Львова, щоб побачити хоча б частину його неймовірних пам'яток.

Про місто

Залізничний вокзал

Почати ваш маршрут можна одразу з залізничного вокзалу. Він був збудований у 1861 році і пов'язував залізницею Львів із Віднем, Перемишлем та Краковом. Коли кількість пасажирів збільшилася, і в експлуатацію почали вводитися додаткові поїзди, було ухвалено рішення звести нову більш містку залізничну станцію.

Нова будівля вокзалу була побудована в 1904, а в 2003 вона була капітально відреставрована. Фронтальний фасад вокзалу прикрашений символічними скульптурами: жінка, розташована ліворуч від герба міста, уособлює дорогу та торгівлю, а чоловік праворуч – це символ Львова та промисловості.

Від вокзалу можна одразу поїхати до історичного центру міста. Для цього необхідно сісти на трамвай номер 1, 9 або 10 або ж можна пройтися пішки, милуючись по дорозі красою та пам'ятками культурної столиці України.

Якщо ви вирішили пройтися, то вийшовши з вокзалу через центральний вихід рухайтеся вперед вулицею Черновецької до кільця, тут поверніть ліворуч на вул. Горадецьку ы пройти квартал по її лівій стороні ви побачите перші пам'ятки.

Костел святої Ельжбети

Костел виконаний у неоготичному стилі і це найвищий собор у Львові, його висота 85 метрів. Костел був зведений на початку 20 століття на честь дружини імператора Франца-Йосипа І Єлизавети. У його екстер'єрі та інтер'єрі використані класичні елементи готичної архітектури: портал з великою розою по центру, гострі шпилі, вертикальний простір усередині. При будівництві були використані елементи північногерманської та французької готичної архітектури. З 1991 року він знаходиться у власності української греко-католицької церкви і іменується Храмом святих Ольги та Єлизавети.

Собор святого Юра

Далі вулицею слід спуститися вниз і пройти до Собору святого Юра.

Щоб його не пропустити, треба орієнтуватися на цирк, звернувши з вулиці Городецької праворуч, піднімаємось на Світлогірський пагорб. Архітектурний комплекс Собору святого Юра – це головний греко-католицький храм у Львові. Він є яскравим представником доби бароко і вражає своєю красою. Собор, яким його бачать сучасні туристи, це остання його споруда 18 століття, хоча перша церква на цьому місці з'явилася ще 1280 року за князя Лева Даниловича і була православною. Собор святого Юра, разом із частиною архітектури історичного центру Львова, увійшли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Парк імені Івана Франка

Спустившись зі Світоюрського пагорба вулицею Листопадового чину можна прогулятися парком імені Івана Франка.

Парк знаходиться навпроти будівлі головного корпусу Львівського університету та вважається найстарішим міським парком як Львова, так і всієї України.

Львівський університет

Львівський університет, що знаходиться навпроти парку, – це один із найстаріших університетів Східної Європи та найстаріший університет України.

Головний корпус університету займає монументальну будівлю, в якій раніше знаходився Крайовий Сейм – парламент Галичини та Лодомерії. До приходу радянської влади Львівський університет носив ім'я польського короля Яна Казимира, після чого навчальний заклад перейменували на честь українського поета та письменника Івана Франка, який у 70-х роках 19 століття навчався тут на філософському факультеті.

Палац Потоцьких

Стоячи обличчям до центрального входу університету, потрібно повернути праворуч і пройти вздовж парку на вулицю Словацького, а потім через два квартали повернути ліворуч на вулицю Коперника, за кілька десятків метрів ця вулиця виведе до палацу у стилі французького класицизму, який раніше належав родині польських шляхтичів Потоцьких. Наразі він служить приміщенням для Львівської галереї мистецтв – найбільшого художнього музею України.

Львівський палац мистецтв

Праворуч від палацу Потоцьких можна побачити сучасну будівлю Львівського палацу мистецтв – майданчик перед палацом часто використовується для проведення різноманітних арт заходів.

Пам'ятник Адаму Міцкевичу

Продовжуючи рух у тому ж напрямку по вулиці Коперника, ви можете вийти на проспект Свободи до площі Адама Міцкевича. Пам'ятник великому польському поетові Адаму Міцкевичу, завдяки якому площа і отримала своє нинішнє ім'я, було встановлено тут 1904 року.

Пам'ятник Данилові Галицькому

Далі, повернувши від площі праворуч, ви вийдете на Галицьку площу з встановленим на ній пам'ятником Данилові Галицькому. Монумент загальною вагою 69 тонн 6 тонн граніту і 9 тонн з бронзи втілює в собі образ короля Данила в ратному одязі, що сидить верхи на вороному коні в похідних обладунках.

За задумом скульпторів вказівний перст галицько-волинського князя звернений до нащадків і висловлює послання, згідно з яким король заповідає берегти та охороняти залишений ним спадок від посягань будь-яких гнобителів свободи та віри.

Бернардинський костел та монастир

Рухаючись далі, у тому ж напрямку можна дійти до Соборної площі. Праворуч від неї буде Львівський квітковий ринок, а ліворуч монументальний Бернардинський костел та монастир, більше схожий на фортецю.

Цей монастир справді колись був частиною системи оборонних споруд Львова, з ним пов'язано чимало міських легенд, за однією з них монастир бернардинців з'єднувався підземним ходом із розташованим неподалік жіночим монастирем Клариса.

Залишки старовинного підземного ходу дійсно були виявлені в цьому районі і надалі використовувалися під час будівництва підземного переходу на Митній площі.

 Трохи далі монастиря знаходяться Глинянська брама, що захищала стародавній Львів від ворогів. Знайомство з ними треба починати з дерев'яного мосту, що пролягає над стилізованим ровом.

Міський арсенал

Далі по вулиці Підвальній у кварталі від комплексу воріт розташований Міський арсенал.

На території арсеналу знаходиться Музей зброї, який зібрав під своїм дахом багату колекцію холодної та вогнепальної зброї, а також військового обмундирування різних країн та епох. У 18 столітті у підземеллях львівського арсеналу утримували полонених козаків та гайдамаків, тут же розташовувалися тортури та обитель міського ката.

Успенська церква

Поряд з арсеналом на перехресті з вулиць Руської знаходиться вхід у двір православної Успенської церкви.

 Успенська церква – головний православний храм Львова. Починаючи з 16 століття, за своє багатовікове існування вона неодноразово перебудовувалась. При церкві були друкарня, музей, школа та бібліотека. Тут 1918 року проводилися збори Української Народної Ради, яка згодом стала парламентом ЗУНР (Західно-Української народної республіки).

Архітектурний ансамбль успенської церкви, крім безпосередньо храму, включає дзвіницю, вежу Корнякта і каплицю.

Пам'ятник Івану Федорову

Поруч із церквою знаходиться пам'ятник Івану Федорову – українському першодрукарю. Тут же є невеликий книжковий ринок, де за невеликі гроші можна купити книги, сторінки яких зберігають неповторну атмосферу Львова.

Порохова вежа

Навпаки, через вулицю Підвальну, стоїть Порохова вежа, розташована за другою лінією міських укріплень, під час військових битв вежа використовувалася як склад боєприпасів, а в мирний час як зерносховище.

З 1959 року до приміщення вежі переїхала дирекція Львівської філії спілки архітекторів України. Приблизно в цей час біля входу в вежу було встановлено дві фігури білих мармурових левів.

Домініканський собор

Повернемося до пам'ятника Федорову. Зліва від нього можна побачити одну з найвідоміших пам'яток Львова – Домініканський собор.

Бароковий собор був збудований на місці покинутого готичного костелу, в якому Петро I підписував з поляками договори коаліції проти шведів.

Фасад будівлі прикрашає девіз ордену домініканців – «богу єдиному честь та слава». У Радянський час на території собору був відкритий Музей історії релігії та атеїзму, який пізніше став Музеєм історії релігії, який приймає відвідувачів і в даний час.

Аптека-музей «Під чорним орлом»

На перетині вулиць Ставрапігійської та Друкарської, у кварталі від Домініканського собору вже не одну сотню років працює аптека-музей.

Аптека «Під чорним орлом» найстаріша у Львові. На її території працює музей, експонати якого розповідають про розвиток аптечної справи. В аптеці-музеї можна купити фірмове залізне вино або заліза сахарат, що має загальнозміцнюючу дію на туристів.

Музей-ресторан «Гасова Лямпа»

Пройшовши квартал вулицею Друкарською, дійдете до вулиці Вірменської та звернувши на ній ліворуч побачите музей-ресторан «Гасова Лямпа», відкритий на 155-річчя винаходу першої гасової лампи у Львові.

У цьому закладі зібрана велика колекція ламп. Гостей зустрічають працівники музею-ресторану в образах винахідників тих самих ламп. В інтер'єрі використовуються репродукції фотографій та різні лабораторні атрибути.

Вірменський кафедральний собор

Поруч знаходиться ще одна визначна пам'ятка Львова – Вірменський кафедральний собор. Унікальна пам'ятка східної культури на європейському континенті. Інтер'єр храм привертає туристів своїми різьбленими фігурами, віконними вітражами та декоративною мозаїкою, особливої ​​уваги заслуговує купол, який підтримують пустотілі ребра, викладені з глиняних глеків.

Площа Ринок

Далі по вулиці Вірменській буде перехрестя з вулицею Краківською, на ньому звернемо ліворуч, щоб опинитися поряд із площею Ринок.

Її архітектура звична для всіх центрально-європейських міст середніх віків. Після масштабної пожежі 1527 року від старих дерев'яних споруд не залишилося нічого, крім підвалів.

По кутах площі встановлені фонтани: Адоніс, Амфітріта, Нептун та Діана.

Навколо площі Ринок знаходяться будинки пам'ятки: Будинок Бандінеллі, Чорна Кам'яниця, Венеціанський будинок, Палац Любомирських, пасаж Андреоллі.

Оглядовий майданчик

Туристи у Львові мають унікальну можливість добре розглянути площу та прилеглі до неї квартали з висоти. Для цього потрібно не полінуватися і піднятися на гору міської ратуші. Вхід у мерію безкоштовний, але щоб піднятися на оглядовий майданчик, доведеться заплатити символічну суму.

Якщо ви не в кращій фізичній формі, запасіться терпінням і водою, тому що підніматися доведеться довго, зате яка нагорода чекає на фініші. Собори, які здавалися велетнями, з висоти стають просто іграшковими.

Ресторан «Італійський дворик»

На площі Ринок, у будинку під номером 6 знаходиться затишне місце - "Італійський дворик".

Затишна простора тераса дозволяє відчути себе в Італії, на лоджії в центрі дворика можна випити ароматну львівську каву, влітку в «Італійському дворику» проводять вечори камерної музики, а вздовж лоджії постійно відкрито виставку античних скульптур.

«Криївка»

На іншому боці площі є ще один унікальний заклад – «Криївка», яка скоріше славиться не стільки своєю кухнею, хоч тут і вона гарна, скільки обстановкою.

«Криївка» – це укриття воїнів Української повстанської армії (УПА), але потрапити до закладу не просто, оскільки він не має вивіски. Кафе знаходиться прямо навпроти міської ратуші у підвальному приміщенні житлового будинку, у «Криївці» можна побачити колекцію військової техніки, німецькі гранати, гранатомети та іншу зброю, радіостанції, шифрувальні машини і, звичайно ж, спробувати автентичні півметра ковбаси, кров'янку, куліш, оселедців. а також випити пальники, настоянки або квасу.

«Копальня кави»

Не секрет, що в українському кліматі кавові дерева приживаються погано, тому львівську каву добувають у глибокій шахті Ринок, що знаходиться прямо під площею.

Навідавшись у «Копальню кави» можна не лише скуштувати фірмовий львівський напій, а й купити цікаві книги та сувеніри на згадку про подорож. Можна також спуститися в шахту, одягнувши каску і випити каву, прямо під землею.

Львівська майстерня шоколаду

Поруч із площею Ринок знаходиться Львівська майстерня шоколаду.

Незважаючи на те, що мережа шоколадних майстерень сьогодні відкрита у багатьох містах України, відвідайте Львівську майстерню шоколаду у Львові обов'язково варто. Вона рясніє шоколадними виробами, ароматною кавою, а також солодкими сувенірами повз які не можна пройти повз.

Кафе "Мазох"

В арт кафе «Мазох» панує атмосфера твору Леопольда фон Захер-Мазохa: наручники, шкіряні батоги, цікаві стільці з перчинкою, розвішані бюстгалтери та еротичні фото. Усі страви та напої також пов'язані з темою мазохізму.

На вході в арт-кафе стоїть скульптура Леопольда фон Захер-Мазох на повний зріст, до нього можна залізти в кишеню і намацати дещо цікаве.

Звичайно це місце не для відвідування з дітьми, але після опису ви і самі про це здогадалися.

Каплиця Боїмів

Повернувши з вулиці Сербської праворуч, вулицею Староєвропейською можна вийти до найяскравішої каплиці Львова – каплиця Боїмів.

Це пам'ятка пізнього ренесансу, схожого на яку немає у всій європейській архітектурі. З боку вулиці Галицької, на стіні каплиці зображено оригінальні портрети початку 17 століття - багатого купця Георга Боєма та його дружини Ядвіги. У нішах фасаду можна побачити постаті апостолів Петра та Павла.

Латинський собор або Собор Успіння Діви Марії

Обійшовши каплицю, наблизимося до єдиного українського храму удостоєного статусу малої базиліки – Латинського собору.

Цей собор має особливу відзнаку - золоту троянду, яку вручив Папа Римський Іван Павло II. Собор Успіння Діви Марії будували протягом 100 років, початок будівництва датується 14 століттям. За весь час свого існування зовнішній вигляд собору змінювався, найзначніша реставрація відбулася наприкінці 18 століття, тоді храм набув рис популярних тоді стилів бароко та рококо.

Костел Петра та Павла

Повернувши ліворуч на вулиці Театральну, ви вийдете до ще однієї визначної пам'ятки Львова - Костел Петра та Павла ордена єзуїтів.

Він був збудований у 1610-1630 роках і з того часу в ньому практично нічого не змінилося, крім вежі, яку прибудували у 18 столітті. Тривалий час вона була найвищою у місті. Костел єзуїтів цікавий своїми підземеллями, де можна побачити залишки князівських стін чотирнадцятого століття, артефакти та фрески.

Пам'ятник Тарасу Шевченку

Через площу Івана Підкова ви вийдете на одну з головних локацій проспекту Свободи – пам'ятник українському поетові Тарасу Шевченку, встановленому на честь першого дня незалежності України на місці монумента Леніна.

Скульптура виготовлена ​​з бронзи і стоїть на постаменті із сіро-чорного граніту. Висота статуї поета сягає майже чотирьох з половиною метрів, поряд із пам'ятником Шевченку встановлено 12-метрову стелу з бронзи, що символізує хвилю національного відродження.

Площа біля пам'ятника є одним із найулюбленіших місць львівської молоді.

Статуя Свободи

 У Львові є і своя статуя Свободи, що правда сидить. Вона майже навпроти пам'ятника Шевченку, з іншого боку проспекту Свободи.

На верхньому фасаді будівлі цьогорічного Музею етнографії та художнього промислу. Як і в американської, голова кам'яної жіночої фігури прикрашена короною, а в руках у скульптури смолоскип. Щоправда, на відміну від своєї зарубіжної сестри, Галицька Свобода – сидить та ще й обіймає двох кам'яних чоловіків.

Львівська національна опера

Рухаючись проспектом Свободи ви вийдете до ще одного із символів міста – Львівської національної опери.

Саме її фасад зображено на українських банкнотах номіналом у 20 гривень. Театр по праву вважається одним із найкрасивіших у Європі та відрізняється гарною акустикою. За 100 гривень ви можете пройти всередину та подивитися дві зали – Дзеркальний, в якому розташовані бюсти великих співаків, диригентів та акторів, які виступали в цій опері та Зал для глядачів.

Парк «Високий замок»

Останнім пунктом маршруту Львів за один день буде парк "Високий замок".

Дістатися від будівлі опери до неї можна лише пішки за 20-30 хвилин, оскільки громадський транспорт із цієї точки міста туди не їде. Парк знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря на Замковій горі, її штучно насипали наприкінці 19 століття на честь річниці Люблінської унії.

Звідси відкривається чудовий краєвид на місто, а якщо ви поїдете сюди рано вранці, то зможете насолодитися не тільки панорамою, але і тишею, яка додасть романтики.

Але адекватно оцінюйте свої сили, влітку -  це весела прогулянка, тоді як взимку, щоб досягти вершини, доведеться неабияк постаратися.

Як бачите всього один маршрут Львовом, може подарувати масу незабутніх вражень. Практично кожен хто хоча б раз бував у Львові зазначає, що місто має власну ауру, яка змушує повертатися сюди знову і знову, щоразу відкриваючи його для себе зовсім з іншого боку.

Якщо ви хочете поєднати якісне та недороге лікування з подорожжю в одне з найкрасивіших міст Європи, то звертайтесь до менеджерів UAmedTOURS.

Питання більше

Клініки в нашому каталозі обиралися за принципом максимально високого рівня обслуговування, сучасності обладнання та думки незалежних лікарів.

Ми намагалися вибирати готелі, які були б в зручному місці, щоб було легко дістатися до аеропорту чи клініки. Але першим найважливішим фактором був, звичайно, комфорт і найвищий рівень обслуговування.

В Україні є багато лікувальних центрів, де можна лікувати хронічні захворювання. Термін лікування становить близько двох-чотирьох тижнів. Напрямки лікування: остеопатія, гастроентерологія, системні захворювання (в тому числі дитячі), кардіологія та багато інших.

Кращі клініки у Львів

Має 3 відділення у Львові:  м.Львів, вул. Кульпарківська, 64а (ЖК Парус); м. Львів, вул.Червоної Калини 56, ЖК "Avalon UP"...
Мережа стоматологічних клінік "Пародент" - одна з найавторитетніших і найкваліфікованіших стоматологічних клінік не тільки у Львові, а й по всій Украї...
Клініка академіка В. Грищенка у квітні 2022 року відкрила свою філію в місті Львів, Україна. Відкриття такого комплексного репродуктивного медичного центру відр...
У самому серці Львова, де поєднуються історичні традиції та сучасна якість, клініка "Моя стоматологія" пропонує першокласне обслуговування відповідно...
«АРТКЛІНІК» – це не просто медичний центр, це науково-дослідна лабораторія репродуктивного здоров'я, де передові технології поєднуються з...
Ласкаво просимо до Клініки "Павлів" - Ваш візит до ясного глядача! Клініка зору "Павлів" - це суміш того, що ваша родина за здоровий спос...
«Періо Центр» – єдиний в Україні центр пародонтології! Спрямовано на лікування захворювань тканин пародонту. У стоматологічній клініці успішн...
Клініка репродукції людини "Альтернатива" – лідер у наданні високоякісних медичних послуг у Львові. Наша команда одна з небагатьох, яка розгл...
Медичний центр "VeroMed" у Львові - ваш надійний партнер на шляху до здоров'я та благополуччя. Наш центр є багатофункціональним закладом, де ви зн...

Як ми організовуємо Вашу медичну подорож?

1. Ви залишаєте заявку на сайті або телефонуєте. Менеджери працюють в режимі 24/7
2. Ми організуємо безкоштовну онлайн консультацію з лікарем для детального обговорення необхідного лікування
3. Відповідно до ваших індивідуальних потреб: організовуємо Ваш приїзд, розміщення в готелі, харчування, перебування в медичних закладах.
4. Розробляємо Ваш план лікування, займаємося бронюванням візитів до лікаря, ведемо повне супроводження в лікарні. Вам не потрібно ні про що хвилюватися.
5. Забезпечуємо особистим координатором. В час дозвілля координатор організує екскурсію на цікаві локації, здійснить бронювання столиків в ресторані, тощо.
6. Організовуємо трансфер з/до аеропорту, залізничних вокзалів, автобусних терміналів, трансфер до готелю, лікувального закладу, тощо.

Статті

Сурогатне материнство в Європі є легальним в наступних країнах: Країна Доступ до сурогатного материнства Участь...
Станом на 2024 рік на територію України можна приїхати трьома способами: на поїзді, на автобусі, і на особистому автомобілі. З 24 лютого 2022 року авіас...
Донорство ооцитів, також іноді зване, як донорство яйцеклітин, це чудова можливість допомогти парам, які мають проблеми з дітонародженням. Донорство ооцитів...
Суррогатне материнство - це процедура двосторонньої угоди між подружжям, що не може мати дітей, та здоровою жінкою дітородного віку, яка готова виносити чужу ди...
Медикаментозний аборт - це один із варіантів закінчення вагітності, який може бути обраний відповідно до ваших особистих обставин та рішень. Ми розуміємо, що...
Одна з нагальних проблем людства - це поступове зниження загального стану здоров'я нашої популяції, що призводить до виникнення нових проблем, а також зниже...
Пересадка волосся - одна з найпопулярніших процедур у галузі пластичної хірургії. За даними ISHRS (International Society of Hair Restoration Surgery, Міжнародне...
Вперше з 2012 року Всесвітня організація охорони здоров'я ( ВООЗ ) розробила і випустила новий збірник рекомендацій щодо процедури проведення та доступності...
Здорова сяюча посмішка є метою чи не кожного третього жителя планети. Але шкідливі звички, погана спадковість і травми вносять свої корективи. І частенько, паці...
Сьогодні ми хочемо поговорити про поширену проблему, з якою стикаються багато хто з нас, а саме про необхідність видалення зубів мудрості. І дати вам кілька...