Фасад будівлі АРТКЛІНІК у Львові Україна
5
Клініка репродуктології "АРТ КЛІНІК", Львів
«АРТКЛІНІК» – це не просто медичний центр, це науково-дослідна лабораторія репродуктивного здоров'я, де передові технології поєднуються з багаторічним досвідом наших фахівців. Розташована у Львові, ця клініка допомагає парам з усієї України та з-за кордону подолати проблеми репродуктивного характеру та завести дитину.
 • Схожі послуги Всі
 • Донорство мітохондрій (MST або PNT)
  620630 грн.
 • Сурогатне материнство з уже створеними ембріонами (1 ЕТ)
  1903270 грн.
 • Стати сурогатною матір'ю
  1034380 грн.
 • Стати донором ооцитів (яйцеклітин)
  45510 грн.
 • ЕКЗ + ІКСІ з власними ооцитами
  107570 грн.

Як ми обираємо варіанти лікування?

1. Ви залишаєте заявку на сайті (бажано з усіма тестами, зображеннями та заявами)
2. Ми організуємо онлайн-зустріч з провідним терапевтом для первинної діагностики
3. Організовуємо ваш приїзд, розміщення, харчування, перебування та лікування відповідно до ваших уподобань
4. Надаємо вам рахунок і забронюємо квитки, записуємо на прийом до лікаря, шукаємо номер у готелі тощо
5. Організуємо трансфер до готелю та інших місць: лікувального закладу, готелю, ресторанів тощо
6. Після успішного лікування надаємо рахунок і трансфер до аеропорту

Мітохондріальна донація

Пронуклеарний переніс ядер (мітохондріальна донація) — це найсучасніша репродуктивна технологія, яка надає можливість народити генетично рідну дитину парам, яким раніше репродуктивна медицина могла запропонувати ЕКЗ тільки з донорською яйцеклітиною.

Суть методу мітохондріальної донації полягає в тому, що після запліднення яйцеклітини в ній утворюється два ядра: одне від матері, друге — від батька. Генетики вилучають ці два ядра і переносять в донорську здорову яйцеклітину, ядра з якої були попередньо вилучені.

В результаті цієї процедури отримується «реконструйована» яйцеклітина, що має генетичний набір ядерної ДНК від матері та батька (99, 9% приблизно 25 000 генів) і мітохондріальної ДНК від донора ( 0,1 % від загальної кількості генів).

99 відсотків генів зберігається від бітьків при мітохондріальному переносі

Мітохондрії донорської яйцеклітини лише забезпечують ембріон енергією, та не впливають на генетичну складову ядра. Дитина успадковує генетичну інформацію від матері і батька.

Мітохондріальну донацію доцільно застосовувати у двох випадках:

 1. В разі багаторазових невдалих спроб звичайного штучного запліднення ЕКЗ (in vitro). Ембріологами встановлено, що у жінок в віці від 40 років, відсоток вдалих in vitro значно зменшується. Оскільки через погану якість мітохондрій яйцеклітини жінки, відбувається припинення розвитку ембріонів на стадії бластоцисти (5 доба).
  Мітохондрії це внутрішньоклітинні структури, які відповідають за виробництво та підтримку енергії для потреб організму, а отже, їх роль також в забезпеченні життєвої сили для розвитку ембріона. З віком у жінок погіршується якість та кількість мітохондрій в яйцеклітині, що призводить, до припинення розвитку ембріона, оскільки він не отримує необхідної енергії для розвитку.
 2. В разі, коли жінка є носієм генетичних мітохондріальних захворювань, які спричинені мутаціями в мітохондріальному ДНК. Присутній ризик передачі дефектної мітохондріальної ДНК з мутаціями від матері до дитини, що може призвести до розвитку у неї тяжкого мітохондріального захворювання.

Порівняння допоміжних репродуктивних технологій

Критерій Mітохондріальна донація Донорська яйцеклітина Сурогатне материнство
Суть методу Заміна мітохондрій в цитоплазмі яйцеклітини Використання яйцеклітини донора Виношування плода сурогатною матір'ю
Мета Запобігти передачі мітохондріальних захворювань Покращення якості яйцеклітини пацієнтки, усунення дефектів яйцеклітини Здорова яйцеклітина донора надасть збільшити шанси на успішне запліднення та вагітність Допомогти жінкам, які з медичних причин не можуть самостійно виносити та народити дитину
Переваги Дозволяє використовувати генетичний матеріал обох партнерів. Генетична складова батьків становить 99, 9% Надає можливість народити здорову дитину Дає можливість мати генетично рідну дитину. Сурогатна матір не має жодного генетичного звязку з дитиною
Недоліки Складна медична процедура. Доступність до процедури лише в декількох країнах світу Можливі емоційні проблеми Можливі питання правового врегулювання
Вартість від 15,000 євро від 5 000 євро від 45 000 євро
Доступність Доступно в 9 країнах світу Доступно в багатьох країнах Доступно в деяких країнах
Легальний статус Дозволено в 9 країнах світу Дозволено в багатьох країнах Дозволено в деяких країнах
Ризики Безпечно для життя та здоровя матері та дитини Безпечно для життя та здоровя матері та дитини Безпечно для життя та здоровя матері та дитини

Лікарі Всі лікарі

Айдин Біроль
5
Айдин Біроль, Львів

Провідний ембріолог клініки.

Біолог, клінічний ембріолог, сертифікований член ESHRE.

 • Схожі послуги Всі
 • Донорство мітохондрій (MST або PNT)
  620630 грн.
 • Консультація
  2270 грн.
 • Програма “Донація ооцитів”
  161360 грн.
 • ЕКЗ + ІКСІ з власними ооцитами
  107570 грн.
 • Гарантоване сурогатне материнство з донацією яйцеклітин
  2751460 грн.
Місюра Ярослава Остапівна
5
Місюра Ярослава Остапівна, Львів

Місюра Ярослава Остапівна є провідним спеціалістом в галузі ембріології. За багаторічний досвід роботи вона вивела безліч пар на щасливий шлях материнства і батьківства завдяки своєму глибокому розумінню ембріонів і процесів, що їх стосуються.

З її допомогою, багато сімей, які стикалися з проблемами неплідності, змогли здійснити свою мрію про власну дитину. Місюра Ярослава Остапівна постійно навчається, відвідуючи міжнародні конференції і семінари, що дозволяє їй впроваджувати новітні методики і підходи в своїй практиці.

 • Схожі послуги Всі
 • Донорство мітохондрій (MST або PNT)
  620630 грн.
 • Консультація
  2270 грн.
 • Програма “Донація ооцитів”
  161360 грн.
 • Гарантована донація яйцеклітин (4 ембріони для перенесення)
  285490 грн.
 • Комбінована донація яйцеклітин
  252390 грн.

За статистикою 1 з 5000 дітей страждає від тяжкої мітохондріальної хвороби. Ефективних методів лікування таких хвороб наразі не існує, висока смертність в віці до 5 років, або на стадії ембріона. Дефекти в функціонуванні мітохондрій призводять до ураження ЦНС (центральної нервової системи), м'язової, дихальної, серцевої, печінкової недостатності. Приблизно в 50% , мітохондріальні захворювання спричинені проблемою, що міститься в одному з 37 генів мітохондріальної ДНК. Генетичні захворювання спричинені мутаціями в мітохондріальній ДНК успадковуються виключно від матері.

В даному випадку застосування методу пронуклеарного переносу (мітохондріальної донації) в програмі ЕКЗ - це єдиний шанс народити свою генетично здорову дитину.

інфографіка принцип виконання мітохондріального переносу

В яких країнах застосовують метод мітохондріальної донації?

Україна є першою країною в світі, яка успішно застосувала пронуклеарне перенесення ядер в програмі штучного запліднення in vitro. В 2017 році в Україні народилася перша в світі дитина, народження якої стало можливим в результаті застосування методу пронуклеарного перенесення ядер. Про сенсаційні досягнення українських ембріологів дізнався весь світ, до України приїхали делегації західних ЗМІ, в тому числі CNN, BBC, Guardian.

Так, з 2017 року українські репродуктологи дали початок новому напрямку репродуктивної медицини. Напрямку спрямованому на покращення якості яйцеклітини, шляхом пронуклеарного перенесення ядер пацієнтки до цитоплазми донорської яйцеклітини. 

До 2017 року методика донації цитоплазми  передбачала наступну процедуру: в цитоплазму яйцеклітини пацієнтки, в якій мітохондрії пошкоджені, вводили цитоплазму з яйцеклітини донора зі здоровими мітохондріями. Найпростіша методика донорства мітохондрій. Ця процедура   покращує якість яйцеклітини пацієнтки, та сприяє усуненню дефектів яйцеклітини, що повязані з забезпеченням її енергетичними ресурсами, та призводить до нормального розвитку ембріона. Однак метод цитоплазматичного перенесення не усуває дефектні мітохондрії матері, а це означає, що вказану технологію не доцільно застосовувати жінкам, які мають ризики передачі мітохондріальних захворювань своїй дитині.

Окрім України, мітохондіальна донація дозволена в Великобританії з 2015 року, Австралії з 2022 року, окремих штатах США, Мексиці. Загалом, станом на 2024 рік мітохондріальну донацію застосовують в 9 країнах світу.

Яка ціна ЕКЗ з застосуванням мітохондріальної донації?

Вважається, що цей метод лікування є дороговартісним. Клініки, що проводять дослідження і лікування пацієнтів за допомогою методу мітохондріальної донації повинні мати відповідні державні ліцензії. В Україні ЕКЗ з застосуванням мітохондріальної донації в середньому коштує 15.000 євро. В Великобританії ціна медичної процедури від 25.000 євро.